top of page

ABOUT ME...

Slovo "nejde" NEexistuje ,-)

Jsem poměrně "paličatá", takže jsem hned po maturitě jsem šla pracovat, protože jsem chtěla být samostatná a na nikom závislá (rozumějte nemuset poslouchat rodiče). Nicméně má touha po znalostech a vědomostech byla větší, a tak jsem při zaměstnání začala studovat. Vystudovala jsem v ČR práva, ekonomiku, andragogiku a dále jsem vystudovala Aplikovanou psychologii na University of Maryland.V téže škole jsem vystudovala Párovou terapii, na základě které nyní provozuji a jsem ředitelkou partnerské poradny. Nyní v Česku dostudovávám obecnou psychologii. Vyjma toho jsem absolvovala několik českých i zahraničních kurzů týkajících se koučinku, mediací, rozvoje osobnosti, Aberativní psychoterapie, práce s dětmi a v neposlední řadě partnerských terapií. 

Před cca 15 lety jsem absolvovala kurz párové terapie a založila partnerskou poradnu SPOLU. Troufám si říct, že náš systém nikde v ČR nenajdete, protože je unikátní a studovala jsem jej až u Marylandu, jak popisuji výše. S našimi klienty se pomocí her dostáváme krok po kroku k tomu, abychom vybudovali vztah nově, vystavíme nové základy, pevnější a širší, pak teprve děláme zbytek "stavby" tedy komunikaci, finance, intimní oblast... 

Mojí velkou vášní je práce s dětmi,  věřím v to, že děti máme "půjčené", jsou z nebe a je na nás, abychom jim při průvodcovství do dospělosti neporanili křídla a oni se mohly rozletět do světa. V dnešní době dostává spoustu dětí "nálepky", např: ADHD, dyslexii, dysortografii... Nevěřím na žádnou z těch nálepek. Věřím v to, že každý jsme jedinečná bytost, která má na tomto světě svůj jasný úkol. Proto je někdo skvělý v určité oblasti a ty ostatní mu prostě nejdou tak dobře. Například člověk, který má jednou natočit Oskarový film asi těžko musí mít jedničky z češtiny a matiky. Jeho silné stránky jsou kreativita, pohotovost, tah na branku, představivost... Mojí prací je tedy trošku usměrnit vás rodiče v tom, že všechny děti musí mít jedničky. Děti nejsou stejné a to je dobře. Naopak vás rodiče vezmu na palubu lodi, kde individualitu vašeho dítěte podpoříme, vaše dítě si pak nenese do budoucna "mindráky" z nějakých "nálepek", naopak se rozvíjí ve svých silných stránkách a tím rychleji nachází svůj smysl života. 

Sylvie.png
Sylvie mobagi.jpg
bottom of page